BIOGRAFIE

2. dubna 2014 v 19:36
Rachel Sarah Bilson (25. srpen 1981, Los Angeles, Kalifornie) je americká herečka. Svůj televizní debut si odbyla v roce 2003 a v témže roce začal i seriál O.C., ve kterém ztvárnila jednu z hlavních rolí Summer Roberts. Od roku 2011 se objevuje v hlavní roli dr. Zoe Hartové v seriálu Hart of Dixie.

Narodila se v Los Angeles sexuální terapeutce Janice a židovskému scenáristovi, producentovi a režisérovi Dannymu Bilsonovi. Její rodiče se rozvedli a otec se pak znovu oženil v roce 1997 a se svou druhou ženou má Racheliny nevlastní sestry Hattie a Rosemary. Během dospívání měla Rachel rebelské období až do dopravní nehody, po které byla několik dní v bezvědomí. Podle jejích slov ji tato nehoda změnila a zastavila ji před dalšími průšvihy.

Kariéra

Hrát začala v reklamách. Objevila se mimo jiné v několika epizodách seriálu Buffy, přemožitelka upírů, dokonce si zahrála i v jedné epizodě jednoho z nejlepších sitcomů všech dob - Jak jsem poznal vaši matku. Krátce po roli v Buffy, přemožitelka upírů se stala hvězdou seriálu O.C.. Její postava Summer Roberts se měla objevit jen v několika epizodách, ale protože si ji oblíbili diváci, tak ji tvůrci v seriálu nechali. Získala několik cen - Choice Hottie Female, Choice TV Actress (Drama) a Best Onscreen TV Chemistry (vyhrála společně s Adamem Brodym).

Její první filmová role byla v romantické komedii Poslední polibek (2006). Později téhož roku Bilson dostala roli v thrilleru Jumper (2008), kde si zahrála po boku Haydena Christensena a Samuela L. Jacksona. V roce 2009 se objevila v romantickém dramatu New Yorku, miluji tě vedle hvězd Natalie Portmanové, Haydena Christensena, Orlanda Blooma, Andyho Garcii a Ethana Hawkea a Waiting for Forever.

Osobní život

Bilson začala během natáčení seriálu O.C. chodit s představitelem Setha Cohena, Adamem Brodym. V roce 2006 se rozešli. V březnu 2007 začala randit s kanadským hercem Haydenem Christensenem, se kterým se seznámila při natáčení filmu Jumper. Pár se zasnoubil v prosinci 2008, ale v srpnu 2012 své zasnoubení zrušil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama